Gıda Ölçer

  • Publishing Date: 21 Jan

Gıda Ölçer projesi, insanların bilgi ve farkındalığını artıran bir “sağlıklı beslenme asistanı” olmak istiyor.Monosodyum glutomat, potasyum bromat, karminik asit, sodyum sülfit!

Bu kelimelerin anlamlarını biliyor musunuz?

Gıda katkı maddelerini her gün farkında olmadan sofralarımıza sokuyoruz. Etiketlerine bakmadan aldığımız işlenmiş hazır gıdalar sağlığımızı tehdit ediyor ve kalp hastalığı, kanser, obezite gibi ciddi hastalıklara yol açıyor. Elbette herkes sağlıklı ve temiz gıdaya ulaşmak ister, ama onca seçenek arasından doğru gıdayı seçmek zor ve karmaşık problem.

Gıda Ölçer projesi, sağlıklı besinlere ulaşımı kolaylaştırmayı hedefliyor. Markette alışveriş yaparken telefonlarımızı kullanarak ürünlerin sağlıklı olup olmadığını kontrol edebileceğimiz güvenilir bir mobil uygulama geliştirmeyi amaçlıyoruz. Tükettiğimiz gıdaların içerdiği katkı maddelerini, tuz ve şeker oranlarını, sağlık açısından risklerini, helallik durumunu, veganlara uygunluğunu ve gıdanın kendi kategorisindeki değerini gösteren bir gıda rehberi! Yani hayalimiz, insanların bilgi ve farkındalığını artıran bir “sağlıklı beslenme asistanı” oluşturmak.